“Yaratıcı ve Yenilikçi Çözümler”
Kurucumuz

Kurucumuz

Mehmet MURATOĞLU

Yıldız Teknik Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Fakültesi, Elektrik Mühendisliği Bölümünde lisans eğitimini ve YTÜ, Sosyal Bilimler Enstitüsü işletme anabilim dalında, İşletme Yönetimi Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Yönetim, Organizasyon ve Örgütsel Davranışlar alanında Yıldız Teknik Üniversitesinde doktora öğrenimini sürdürmektedir .

Çalışma hayatına Enka pazarlamada Teknolojik ürünlerin satışından sorumlu Satış Uzmanı olarak başlamıştır.

Amerikan kuruluşu olan ITT Bilka A.Ş-Altın REHBER, (ITT World Directories Inc.) de Marmara ve Doğu-Güneydoğu bölgelerinden sorumlu Bölge Satış Müdür’lüğünde bulunmuştur.Çalıştığı süre içerisinde, ITT World Directories Inc’ de satış yönetimindeki başarılarından dolayı Ülkelerarası Yönetici takdir ödülünü ‘‘Management Recognition Award.1991’’ almaya hak kazanmıştır. Yurtiçi satış geliştirme ve yönetiminde farklılık yaratma çalışmalarının yanı sıra, yurtdışında uygulamalı satış faaliyetlerinde yer almış ve bu dönemde çeşitli eğitim programlarına katılımcı ve düzenleyici olarak deneyimleme fırsatı bulmuştur.

Sigorta sektöründe; sırasıyla 1992 – 1997yılları arasında Emek Hayat Sigorta A.Ş ve Güneş Hayat Sigorta A,Ş.’ de(Vakıf Emeklilik) Satış ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak, 1997–2003 yılları arasında Doğan Hayat Sigorta A.Ş (Fortis Emeklilik A.Ş.) de Kurucu Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Mayıs, 2003 yılında Profesyonel Yöneticilik çalışmalarında elde ettiği bilgi ve deneyimlerini, yönetim danışmanlığı ve eğitim alanında paylaşmak üzere Etkin Eğitim ve Yönetim Danışmanlığı Şirketini kurmuştur. Sırasıyla Güneş Sigorta, Ankara Emeklilik (Aegon), Vakıf Emeklilik, Demir Hayat, Medline, Groupama Emeklilik, Mapfre Genel Yaşam ve Genel sigorta gibi önemli şirketlere Danışmanlık ve Eğitim hizmetleri vermiştir. Çalışmalarının yanı sıra, sektöre yönelik bilgi ve deneyimlerini araştırmacı ve yenilikçi yaklaşımıyla, “Sigortacı gazetesi”nde aylık köşe yazılarıyla paylaşmayı sürdürmektedir. Satış mesleğinin gelişimi üzerine çeşitli eğitimlerin yanı sıra, bu mesleğin öneminin ve saygınlığının yaygınlaşması amacıyla; Şubat, 2010 da “Satış Adamları Derneği” nin kuruluşunu gerçekleştirmiş ve şu anda bu derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.

Satışta farklılıkların ortaya çıkarılması, verimliliği ve üretkenliği ölçme süreçleri, insan odaklı yenilik yönetimi anlayışında çalışanın önemi, yeni başlangıçlarda çalışanlar üzerinde tutum ve davranış değişiminin yönetimi, müşteri- satış danışmanı- satış ilişkisinde sinerjik kazanımların keşfedilmesi, müzakere teknikleri, çalışanları elde tutma ve kazanma yaklaşımları, gibi günümüzün önemli konularında kurumlara özel eğitimler ve danışmanlık hizmeti vermektedir. 

Facebook Twitter